دیتافلو | DATAFLOW

روش دریافت دیتافلو دبی

گروه دیتافلو که هستند؟

همه وزارت خانه ها و سازمان های بهداشتی سراسر دنیا، مرجعی را برای تایید و ارزیابی مدارک معرفی می کنند، که در کشورهای حوزه خلیج فارس، گروه دیتافلو را برای این امر انتخاب کرده و نتیجه دیتافلو برای کشور امارات ملاک است. 
معمولا گروه دیتافلو در هر کشوری رابط مربوط به خود را دارد که مسئول تحقیق و ارزیابی و استعلام ازمحل اشتغال و تحصیل شخص اقدام کننده را به عهده دارد، از این رو در هنگام وارد کردن مشخصات و مندرجات فرم های ارسالی و صحت و سلامت مدارک بسیار باید با دقت عمل کرد، زیرا ممکن است یک اشتباه در وارد کردن مشخصات، شما را به روند ابتدایی ارزیابی برگرداند.
نکته دیگر اینکه درحال حاضر برای ایرانیان فقط درکلان شهر دبی فقط قادر به اشتغال می باشند.

دیتافلو
نام سازمانی می باشد که  وظیفه ی ارزیابی و استعلام مدارک تحصیلی و شغلی پزشکان و پرستاران و کلیه گروههای پیراپزشکی جهت مهاجرت به کشورهای عربی را به عهده دارند.

مدارک لازم جهت ارزیابی دیتافلو

جمع آوری مدارک به دو مرحله کلی تقسیم می شود، مدارک قبل از ترجمه و مدارک بعد از ترجمه، که این بخش در خصوص مدارک قبل از ترجمه به زبان انگلیسی است.

برای پزشکان و پرستاران که سازماندهی شده اند و زیر نظر سازمان نظام پزشکی و پرستاری فعالیت می کنند، اصلی ترین مدرک گواهی گود استندینگ می باشد. هزینه صدور گود استندینگ هر ساله با نظر سازمان مربوطه تغییر می کند.

گود استندینگ چیست؟

(Good Standing) گود استندینگ چیست؟ 

گود استندینگ، گواهی حسن انجام کار بوده که برای پزشکان توسط سازمان نظام پزشکی و برای پرستاران توسط سازمان نظام پرستاری صادر می شود و برای سایر رشته های پیرا پزشکی اگر کارت نظام رشته ی مربوطه را داشته باشند، از همان نظام صادر می شود.

مدارک و نحوه دریافت گود استندینگ به چه صورت است؟

ابتدا وارد سایت امور بین الملل سازمان نظام مربوط شده و سپس مدارک مندرج در صفحه اصلی را مهیا نموده و آپلود می نمایید

← مدارک عبارتند از :

مدرک تحصیلی      

گواهی عدم پیشینه      

گواهی سلامت ازمتخصص داخلی

گواهی سلامت از متخصص روان پزشکی

عکس پرسنلی کاربر

تکمیل فرم درخواست

پاسپورت با 6 ماه اعتبار

واریز هزینه صدور  

   

توجه داشته باشید در هنگام تکمیل فرم این است که حتما نحوه دریافت نامه را به صورت فیزیکی به صورت پستی درب منزل انتخاب کنید و برای ارگان یا سازمانی صادر نگردد و همچنین آدرس محل سکونت و شماره همراه در دسترس را دقیق وارد نمایید. هر چند کشوری که انتخاب کنید در هنگام تکمیل فرم باعث افزایش هزینه می گردد.

نکته مهم 
هنگام درخواست گود استندینگ، نحوه دریافت نامه حتما بصورت فیزیکی از طریق ارسال پستی انتخاب شود.

دیتافلو

مدارک لازم برای ارزیابی دیتافلو

 پاسپورت با شش ماه اعتبار

 گواهی گود استندینگ

• اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی

• اصل ریز نمرات و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی

 نامه اشتغال به کار حداقل 2 سال برای کارشناسی و 3 سال برای پزشکی

 کارت آپدیت شده نظام مربوطه (برای رشته هایی که نظام دارند)

 لاگ بوک ( برای پزشکان متخصص)

دپارتمان کادر درمان ایمیگلو

مجری تخصصی اخذ تاییدیه دیتافلو کادر درمان

پرونده پذیرفته شده از ابتدای سال 2024

198 پرونده دیتافلو

میزان تاییدیه پرونده های درخواستی

تمام متقاضیان در کوتاه ترین زمان تاییدیه خود را دریافت کرده اند 100%

کارشناسان کادر درمان ایمیگلو با فعالیت ثابت در ارگان های دولتی دبی و سابقه ی درخشان در صدور تاییدیه ها و کارت کار وزارت بهداشت دبی، هزینه های شما را کاهش و مسیر شما راه تسهیل می بخشند

مدرک تحصیلی و ریز نمرات برای دیتافلو

دانش آموختگان دانشگاه آزاد

در خصوص ترجمه مدرک تحصیلی و ریزنمرات باید خاطرنشان کرد که برای دانشگاه آزاد بعد از گذراندن طرح که جزء سابقه نیز محاسبه میگردد، با مراجعه به واحد فارغ التحصیلان نسبت به اصل مدرک اقدام گردد. اصل مدرک باید مهر “ترجمه بلامانع است” داشته باشد که با اصل مدارک به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد، تاییدیه را دریافت کرد. بعد از آن برای ترجمه مدرک اقدام شود، چون بدون مهر برای دارالترجمه معتبر نیست.

دانش آموختگان دانشگاه دولتی

برای دانشگاه های دولتی و علوم پزشکی با مراجعه به دانشگاه محل تحصل تمامی موارد فوق ممکن میشود. البته باید دانست هزینه آزاد سازی مدرک نیز از شما دریافت میگردد و اخیرا با توجه به سیل مهاجرت کادر درمان نیز این مبلغ افزایش یافته است.

حتما نسبت به تعویض پاسپورت خود اقدام نمایید تا نگرانی از این بابت نداشته باشید، چون شماره پاسپورت شما تغییر خواهد کرد و مجبور به آپلود مجدد خواهید شد.

نامه اشتغال برای دیتافلو

بسیاری از ایراداتی که به فرایند ارزیابی شما می انجامد در خصوص نامه اشتغال است که در اینجا برای شما مفصل توضیح داده خواهد شد.

برای پزشکان متخصص  وعمومی حداقل سه سال سابقه نیاز است، این سنوات باید به تایید نهاد یا شخص مسئول برسد.

اگر درتمام مدت اشتغال در مطب خصوص مشغول بوده اید، نامه خود را به گونه ای بنویسید که تاریخ ابتدا و انتها در آن ذکر شده و حتما به صورت تمام وقت باشد، سپس به نظام پزشکی شهر یا استان مربوطه مراجعه نموده و نامه خود را تایید نمایید.

اگر در بیمارستانی دولتی مشغول بودید و استخدام رسمی یا پیمانی آن مرکز بودید، با مراجعه به واحد کارگزینی نامه خود را تنظیم کرده و سپس به دانشگاه علوم پزشکی آن شهر مراجعه کنید.

درصورتی که در بیمارستان خصوصی شاغل هستید ، به واحد کارگزینی مراجعه و نامه اشتغال خود را دریافت نمایید.

سعی کنید نامه اشتغال را آپدیت شده دریافت کنید و نهایتا مربوط به دو ماه آخر باشد.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت، نداشتن فاصله بین فارغ التحصیلی و شغل و یا ترک شغل شما می باشد.

برای دیتاقلو مهم است که در شش ماه آخر ارزیابی خود شاغل بوده باشید.از زمان دریافت مدارک خود تا شش ماه بعد حتما اقدام به ارزیابی کنید تا مجبور به آپلود دوباره مدارک نشوید.

ممکن است بدلیل گپ کاری نیاز به گذراندن یه دوره در بیمارستان های دولتی باشد، معمولا به ازای هر سال باید دوماه در یک مرکز دولتی مشغول شوید، البته ناگفته نماند شامل حقوق می باشد، اما بعد از اتمام دوره مرکز مربوطه هیچ تعهدی نسبت به بکارگیری شما ندارد، و مسلتزم گذراندن موارد مصاحبه شغلی یا موارد مورد نیاز باشد.

بعد از اینکه همه مدارک جمع آوری شد نوبت به ترجمه مدارک به مترجم رسمی به زبان انگلیسی می رسد و حتما مهر قوه قضاییه و مهر وزارت امور خارجه داشته باشد.

رشته های تحصیلی نظام دار
اگر رشته شما نظام دارد که گواهی را ارائه می دهید ولی اگر نداشت از این مرحله رد میشوید. بعضی از رشته های پیراپزشکی نظام ندارند، مانند گفتاردرمانی، رادیولوژی و … . 

بعد ازآپلود کردن مدراک ترجمه شده و مشخصات فرد و پرداخت هزینه دیتافلو که به صورت درهم امارات می باشد، روند ارزیابی از فردای آن روز آغاز شده و جواب نهایی به صورت فایل PDF برای شما مقدور می باشد. اگر نتیجه منفی باشد یا در وضعیت نامعتبر قرار گیرد، باید نسبت به رفع مدارک ناقص اقدام کنید، پس در هنگام وارد کردن فیلدهای درخواستی دقت نمایید و مدارک را قبل از آپلود بررسی کنید.  

مرحله بعدی...

شرکت در آزمون پرومتریک رشته ی تخصصی خود و اخذ نمره قبولی

You cannot copy content of this page